Producenci
Monitory interaktywne — jaki wybrać? 0
Monitory interaktywne — jaki wybrać?

Monitory interaktywne to dotykowe urządzenia służące do wyświetlania treści i odtwarzania dźwięku, które łączą mocne strony elektronicznych tablic oraz tradycyjnych monitorów. Stają się coraz popularniejsze w sektorze kształcenia. Wykorzystywane są w codziennej pracy przez nauczycieli. Urządzenia te pozwalają na przeprowadzenie ciekawych lekcjach z uczniami. Dzięki nim można prezentować dane w sposób, który będzie przystępny nie tylko dla uczniów i studentów, ale i kontrahentów biznesowych. Coraz więcej firm wybiera monitory interaktywne jako wyposażenie sal konferencyjnych. Umożliwiają one prowadzenie atrakcyjnych spotkań czy szkoleń. Łatwy montaż pozwala na sprawne umieszczenie sprzętu w wybranym miejscu. Możliwe jest także zawieszenie monitora na ścianie, bądź postawienie go na specjalnym statywie. Aby użytkowanie było bezpieczne i komfortowe, podczas wyboru modelu dla siebie warto zwrócić uwagę na różne czynniki, takie jak rozdzielczość, wbudowane oprogramowanie, czas pracy, czy też jakość obrazu.

Monitory interaktywne Promethean

Jedną z marek cieszących się zaufaniem na rynku jest Promethean. To wiodący producent monitorów interaktywnych, który działa od 20 lat. Odpowiada za serię ActivPanel – wyświetlaczy przyjaznych dla nauczycieli i uczniów. Produkty te posiadają intuicyjny interfejs, dzięki czemu łatwo jest nauczyć się z nich korzystać. Monitory interaktywne Promethean z tej serii występują w trzech wariantach — jednym z nich jest Nickel. Model ten wyposażony jest w szybki, bezpieczny system Android 8 z łatwym dostępem do OneDrive i Google Drive. Monitor ActivPanel Nickel wykorzystuje nowoczesne rozwiązania wpływające na komfort pracy nauczyciela, w tym technologię Vellum zapewniającą autentyczne wrażenie z pisania, czy Palm Rejection, dzięki której można oprzeć dłoń o monitor i nie pozostawiać na nim żadnych śladów. Urządzenia, które zostały wyprodukowane przez Promethean, są chętnie wykorzystywane nie tylko przez nauczycieli, ale również przez podmioty biznesowe na całym świecie.

Monitor interaktywny — myBoard i inni producenci

Urządzenia tego typu zdobywają coraz większe zainteresowanie, zarówno w strefie biznesowej, jak i edukacyjnej. Stanowi to motywację dla producentów do tego, by prześcigać się w kontekście technologicznym. Oprócz Promethean istnieją inne firmy zajmujące się produkcją wyświetlaczy, które odniosły światowy sukces. Wielu klientów, chcąc kupić wysokiej jakości monitor interaktywny, decyduje się na zakup produktu myBoard. Odpowiadająca za produkcję firma Mentor zwraca uwagę nie tylko jakość sprzętu, ale i estetyczny design. Monitory myBoard posiadają specjalną powłokę suchościeralną, dzięki której sprzęt sprawdzi się jako zwykła biała tablica. Często osoby, które planują wyposażyć salę lekcyjną, wybierają także produkty firmy Clevertouch. Użytkowanie z urządzenia jest niezwykle przyjemne, dzięki precyzyjnej technologii dotykowej, a stały dostęp monitora Cleverstore sprawia, że nauczyciel może bez problemu korzystać z darmowych aplikacji. Wpłynie to na jakość przeprowadzanej lekcji.

Czynniki wywierające wpływ na wybór monitora interaktywnego

Istnieje wiele podstawowych elementów, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru urządzenia. Mogą nimi być m.in. ilość punktu dotyku, rodzaje złączy, czy też oprogramowanie wewnętrzne. Spośród parametrów o istotnym znaczeniu wyróżnia się także rozdzielczość i wielkość monitora. W swojej ofercie posiadamy wiele różnych wyświetlaczy, dzięki czemu klient może dopasować model urządzenia do swoich potrzeb – są to produkty popularnych marek, takich jak Clevertouch, Newline, czy też myBoard. Dyrektorzy, którzy planują wyposażenie sali lekcyjnej, często decydują się na zakup monitora interaktywnego Promethean Nickel 65. Urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, by mogło z niego korzystać naraz, nawet 10 osób. Niezależnie od tego, czy planujesz zakup monitora, czy materiałów instalacyjnych, zachęcamy do zapoznania się z katalogiem produktów dostępnych na naszej stronie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl